Repülőjegy előkészítve, voucherek sorbarakva, útikönyvben minden fontos látnivaló bejelölve.
Ez könnyen ment, hiszen egy szakértő utazásszervező profi módon mindent előkészített az elképzelt utazáshoz. Rengeteg utánajárást és időt is megtakarítva számunkra, ő ugyanis már behunyt szemmel is kiigazodik az információ tengerben. Ismeri a helyszíneket és nem utolsó sorban remek kapcsolatokkal rendelkezik a szolgáltatókat illetően.
Hátradőlhetünk, megérte szakemberre bízni, mi pedig izgatottan vártuk az indulás előtti napig, hogy végre csomagolhassunk és reggel útnak induljunk. Nem kell stresszelnünk , hogy elérjük-e a repülőt vagy, hogy lesz-e még szabad szoba, hiszen ezt már előre lefoglaltuk. Az utazási tanácsadónk figyelt arra, hogy a repülőnk csatlakozási ideje elegendő legyen, a szállodában pedig nem az utolsó kis szükségszoba jut nekünk, hanem egy olyan amelynek remek a panorámája!
Nyugodtan hátra dőlhetünk de az indulás előtti izgalom közepette nem árt figyelni néhány apróságra.
♠ Vegyük sorra az utazáshoz szükséges dokumentumainkat.
♠ Útlevél- érvényes a hazautazáshoz számított hat hónapig. Készítsünk róla egy fénymásolatot, amit máshova helyezünk. Nem árt egy fotót sem tárolni róla a telefonunkon.
♠ Szükséges vízumunk is meg van, eTA, ESTA (eletronikus belépési) engedélyeket érdemes külön kinyomtatni
♠ Biztosítást is kötöttünk. Mentsük el a biztosító éjjel-nappal hívható számát és ha már itt tartunk a célországban lévő külképviseletünk elérhetőségeit is jegyzeteljük ki magunknak.
♠ Címkézzük fel a bőröndünket. Nem árt belülre is elhelyezni egy nevünket és elérhetőségünket tartalmazó lapot. A bőröndcímkére nevünk és elérhetőségünkön kívűl írjuk fel a szállodánk nevét, címét arra az esetre ha elveszne a csomagunk így a légitársaság utánunk tudja hozni.
♠ Nyomtassuk ki a beszállókártyáinkat és vouchereinket annak ellenére, hogy okos kütyüinken tároljuk, hiszen nagyon kellemetlen tud lenni, ha lemerült eszközön ezt nem tudjuk elérni.
♠ Tegyük könnyen elérhető helyre a kütyük töltőit, ha szükséges akkor megfelelő hálózati adaptert is tegyünk mellé.
♠ Vigyünk magunkkal egy jó könyvet a repülőre, ha gyerekekkel utazunk nekik bekészíthetünk akár egy-egy kifestőkönyvet is, hogy ne unatkozzanak.
♠ Ne csomagoljuk be az egész szekrényt. Egészen biztos, hogy felesleges telepakolni a bőröndöt, ígyis-úgyis azt akarjuk majd felvenni amit pont otthon hagytunk, de ne feledjük, ez csak egy napig fog hiányozni.
♠ Ha már a bőröndnél tartunk ne feledjünk el egy feltűnő ismertető jelet tenni rá, így elkerülhetünk rengeteg kellemetlenséget, például azt, hogy más cuccaival indulunk el a repülőtérről.
Egy későbbi posztban szó lesz a profi csomagolásról. Gyakorlott utazóként bármikor, bármelyik évszakban, bármilyen égövbe tartó utazás előtt képes vagyok fél óra alatt becsomagolni. Úgy!, hogy semmit nem felejtek itthon. Szeretnéd tudni a titkokat?
A legjobb utazási ajánlatok egy helyen: GOVIA Travel.